دوشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۰۶

فدائی‌فر؛

اجرای کنترل الکترونیکی نقشه‌های معماری تا پایان دی ماه سال جاری

کیومرث فدائی‌فر، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: با توجه به پیگیری‌های مدیریت نظارت بر ساخت و سازهای معاونت شهرسازی و معماری، روند سیستمی شدن دریافت و کنترل نقشه های ساختمانی به مرحله اجرا رسیده و تا پایان دی ماه سال جاری اجرایی می‌شود .

  به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ فدائی‌فر افزود: در نشست مشترک حوزه مدیریت نظارت بر ساخت و سازهای معاونت شهرسازی و معماری با سازمان فاوا و سازمان نظام مهندسی ساختمان که با محوریت تبادل نظر و اطلاعات و هماهنگی‌های لازم برگزار شد، مقرر شد این سامانه در این ماه اجرایی شود.  

وی افزود: با توجه به استقبال سازمان نظام مهندسی از اجرای این سامانه، با بررسی هایی که توسط سازمان فاوا صورت خواهد گرفت این سامانه توسط نظام مهندسی نیز قابل بهره برداری است.

 این مقام مسئول اضافه کرد: الکترونیکی شدن روند کنترل نقشه و معیارهای مناطق سه‌گانه شهرداری قزوین در راستای حذف حضور فیزیکی و بهبود عملکرد کنترل و افزایش نظارت و کاهش خطا و تحقق دولت الکترونیک انجام می‌شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اهمیت الکترونیکی شدن امور در شهرداری قزوین گفت: کنترل نقشه، زیربنای تمام فعالیت‌های ساخت و ساز است، بر این اساس خطا در کنترل نقشه باعث خواهد شد که برنامه‌ریزی، زمانبندی و  صدور پروانه و تصمیم‌گیری‌ها با مشکل روبه‌رو شوند.

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین افزود: علاوه بر این، سیستمی کردن کنترل نقشه مزیت‌هایی همچون کاهش رفت و آمد مالکان و هزینه ها، تسریع در صدور پروانه های ساختمانی، صرفه‌جویی در مصرف کاغذ و کمک به محیط زیست، کنترل دقيق مدارک، کنترل سوابق، جلوگیری از جعل اسناد و حفظ یکپارچگی مستندات هنگام تغییرات و اصلاحات نقشه‌ها را به همراه دارد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط