سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۳

فدائی‌فر؛

بررسی و تایید نقشه‌های معماری به صورت الکترونیکی وارد مرحله اجرایی می‌شود

کیومرث فدائی‌فر، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین از آغاز بررسی و تایید نقشه‌های معماری جهت صدور پروانه در شهرداری قزوین به صورت الکترونیکی خبر داد و گفت: این اقدام در مرحله اول به صورت آزمایشی و به موازات آن نیز به صورت دستی انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ فدائی‌فر در نشست با مسئول و کارشناسان مناطق سه گانه که با محوریت الکترونیکی شدن کنترل نقشه‌های معماری و بررسی مشکلات موجود در این زمینه برگزار شد، اضافه کرد: الکترونیکی شدن روند کنترل نقشه و معیارهای مناطق سه‌گانه شهرداری قزوین در راستای حذف حضور فیزیکی و بهبود عملکرد کنترل و افزایش نظارت و کاهش خطا و تحقق دولت الکترونیک انجام می‌شود.

وی گفت: هرچه سریع تر بررسی و کنترل نقشه‌های ساختمانی به صورت الکترونیکی و مشکلات  احتمالی موجود در ارائه نقشه ها بر طرف شود تا به طور کامل حضور فیزیکی ارباب رجوع حذف شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اهمیت الکترونیکی شدن امور در شهرداری قزوین گفت: کنترل نقشه، زیربنای تمام فعالیت‌های ساخت و ساز است، بر این اساس خطا در کنترل نقشه باعث خواهد شد که برنامه‌ریزی، زمانبندی و  صدور پروانه و تصمیم‌گیری‌ها با مشکل روبه‌رو شوند.

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین افزود: علاوه بر این، سیستمی کردن کنترل نقشه مزیت‌هایی همچون کاهش رفت و آمد مالکان و هزینه ها، تسریع در صدور پروانه های ساختمانی، صرفه‌جویی در مصرف کاغذ و کمک به محیط زیست، کنترل دقيق مدارک، کنترل سوابق، جلوگیری از جعل اسناد و حفظ یکپارچگی مستندات هنگام تغییرات و اصلاحات نقشه‌ها را به همراه دارد.

گفتنی است؛ در این جلسه کارشناسان سازمان فاوا به ارائه روند فعالیت بررسی و تایید نقشه‌های معماری جهت صدور پروانه در شهرداری قزوین  به صورت الکترونیکی و اعضای حاضر در جلسه به ارائه نقطه نظرات و مشکلات پرداختند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط