یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۷

نظري‌پور، معاون شهرسازي و معماري شهرداري قزوين خبر داد؛

الزام نصب آسانسور در ساختمان‌هاي کمتر از 100 مترمربع در قزوين

نصب و راه‌اندازي آسانسور در ساختمان‌هاي با مساحت کمتر از 100 مترمربع در شهر قزوين در صورت افزايش 5 درصد سطح اشغال زير بنا تصويب شد.

 

 

فرزانه نظري‌پور، معاون شهرسازي و معماري شهرداري قزوين گفت: نصب و راه‌اندازي آسانسور در ساختمان‌هاي با مساحت کمتر از 100 مترمربع در شهر قزوين در صورت افزايش 5 درصد سطح اشغال زير بنا تصويب شد.
به گزارش روابط عمومي معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين؛ نظري‌پور افزود: در بند 5 صورتجلسه کميسيون طرح تفصيلي شهر قزوين در 23 تيرماه93 با عنايت به اصلاح مبحث 15 مقررات ملي ساختمان در بند 15-2-1-2 مقرر شد در سطح شهر ساختمان‌هاي با طول مسير قائم حرکت بيش از 7 متر از کف ورودي اصلي تعبيه و آسانسور راه‌اندازي شود.
وي اضافه کرد: با توجه به وجود قطعات ريز دانه کمتر از 100 مترمربع در بافت فرسوده شهر که امکان تجميع با پلاک‌هاي همجوار را ندارند و سطح بناي مفيد در آن‌ها بسيار کم است اين الزامات موجب تقليل سطح بناي مفيد در آن‌هاست و بار مالي بالايي نيز براي مالکان اين زمين‌ها داشته و موجب عدم ايجاد رغبت در نوسازي بافت فرسوده مي شود.
نظري‌پور بيان کرد: با توجه به اهميت نوسازي بافت فرسوده و پس از مطالعات انجام شده از سوي شهرداري در بند 15 صورتجلسه طرح تفصيلي در تاريخ13 اسفند93 الزام نصب و راه‌اندازي آسانسور در ساختمان‌هاي زير 100 متر مربع و يا صرفا پلاک‌هاي با 3 طبقه بر روي پيلوت و يا 2 طبقه بر روي همکف تجاري جهت تعبيه و اجراي آسانسور 5درصد به سطح اشغال مصوب و تصويب شد.
وي اضافه كرد: ساختمان‌هاي داراي پروانه گسترشي در صورتي که پروانه ساخت آن‌ها قبل از مصوبه 23تيرماه93 باشد عدم اجراي آسانسور بلامانع است.
پايان پيام
 

 

تصاویر مرتبط