دوشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۰۱

فدائی‌فر؛

محدوده حریم روستاهای واقع در حریم شهر قزوین ابلاغ شد

کیومرث فدائی‌فر، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین از ابلاغ تعیین محدوده حریم روستاهای واقع در حریم شهر قزوین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ فدائی‌فر بیان کرد: در راستای اجرای تبصره یک ماده 3 قانون تعاریف محدوده حریم و مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران پیرامون تعیین محدوده و حریم روستاهای واقع در حریم شهر قزوین، حریم روستاهای زرشک، رشتقون، تداتن، عبدل آباد، کورانه، میانبر، شینقر، قدیم آباد، نجم آباد و شفیع آباد توسط معاونت امور عمرانی استانداری به شهرداری قزوین ابلاغ شد.

این مقام مسئول توضیح داد: یکی از مشکلات حریم شهرها، تعداد زیاد متولیان امر و مقررات و قوانین موازی است که این قوانین در کنار هم قرار گرفتند و از طرفی هر یک از متولیان بر اساس مقررات خود عمل می کنند، این مهم باعث شده که با استفاده از خلع قانونی، تخلفات ساختمانی و تغییرکاربری های زیادی در حریم شهر ایجاد شود.

فدائی‌فر با بیان اینکه بر اساس این مصوبه، نقشه مصوب عملکرد دهیاران و بخشداری در حریم روستاها مشخص شده است، گفت: امیدواریم با ابلاغ این مصوبه، نظارت بهتر و همکاری متولیان امر شاهد کاهش تخلفات ساختمانی باشیم.

وی تصریح کرد: بر این اساس مرجع مدیریت ساخت و ساز از جمله صدور پروانه و کنترل و نظارت ساخت و ساز در اراضی واقع در حریم روستاها بر اساس این مصوبه و دهیاری و بخشداری ها خواهد بود. 

این مقام مسئول افزود: مرجع رسیدگی به تخلفات ساختمانی صورت گرفته در حریم روستاهای واقع در حریم شهر بر اساس تبصره 2 بند 3 ماده 99  و حریم شهر بر اساس ماده 100 قانون شهرداری ها خواهد بود.

پایان پیام  

تصاویر مرتبط