سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۵

فدائی‎فر:

بروزرسانی نقشه‌های جدید کاربری‌های مختلف شهر قزوین در محیط GIS

کیومرث فدائی‌فر، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: نقشه‌ کاربری‌های مختلف شهر قزوین در محیط GIS بروزرسانی شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ فدائی‌فر با تشریح عملکرد اداره سيستم‌هاي اطلاعات جغرافيايي(GIS) این معاونت در سه ماه اول سال جاری افزود: در این مدت 44 مورد از کاربری های مختلف شهر در نقشه قزوین بروز رسانی شده است.

معاون شهردار قزوین با بیان اینکه یکی از اهداف مدیریت شهری ایجاد بستر اطلاعات و زیرساخت‌های شهرسازی جهت تامین نیازهای  مختلف مدیریت شهری است، گفت: در همین راستا شهرداری اقدام به ایجاد اطلاعات پایه جهت رفع نیازهای شهر و امکان بهره برداری سایر نهادهای خدماتی از نقشه های GIS  می‌کند که این اطلاعات باعث ارتقاء کیفت ارائه خدمات شهری به شهروندان می شود.

وی اضافه کرد: ایجاد بستر و زیرساخت‌های اطلاعاتی به عنوان یکی از رکن های اصلی مدیریت واحد شهری به حساب می‌آید.

وی تهيه نقشه‌هاي اصلاحي و بروز نگه داشتن نقشه هاي شهري و تبديل فرمت نقشه ها از محيط CAD به  GIS را از وظایف اداره سيستم‌هاي اطلاعات جغرافيايي عنوان و بیان کرد: نظارت بر تهيه پروژه‌هاي نقشه برداري شهرداري در محيط GIS،تهيه بانك اطلاعات نقشه شهري، تهيه نقشه هاي اصلاحي محدوده شهري، بروز كردن نقشه طرح تفصيلي و اعمال تغييرات انجام شده، ارائه آمار و اطلاعات از كاربري‌ها و شبكه معابر و ارتباط مستمر با ادارت اجرايي استان در خصوص تبادل اطلاعات نقشه هاي پايه شهري از وظایف اصلی این اداره است.

وی اضافه کرد: در همین راستا 17 لایه GIS شهری به منظور استفاده شهروندان تهیه و بروزرسانی شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: در این مدت 8 مورد اطلاعات توصیفی در محیط GIS وارد شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت اطلاعات و نقشه های مورد نیاز در سیستم شهرسازی سرا نیز جهت بهره برداری مناطق و سازمان های شهرداری  بروز رسانی شده است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط