سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۱

فدائی‌فر:

آخرین وضعیت ایمنی کاروانسرای پنبه مورد بازدید و بررسی قرار گرفت

کیومرث فدائی‌فر، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین از بازدید و بررسی آخرین وضعیت ایمنی کارونسرای پنبه توسط کمیته مشترک ایمنی و مناسب سازی فضاها و زیرساخت های شهری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ فدائی‌فرافزود: در راستای بروزرسانی و کنترل دستورالعمل‌ها و قوانین مربوط به ایمنی و حریق در ساختمان‌های بلندمرتبه و ضوابط مناسب سازی، آخرین وضعیت ایمنی کارونسرای پنبه مورد بازدید کمیته مشترک ایمنی و مناسب سازی فضاها  و زیرساخت های شهری قرار گرفت.  

وی اضافه کرد: کارشناسان و نمایندگان حوزه معاونت شهرسازی و سازمان آتش نشانی در راستای تکمیل بازدیدهای گذشته کارگروه و کنترل دستورالعمل‌های ابلاغی به جهت رفع و تکمیل موارد مورد لزوم پروژه‌ها، بازدید از کارونسرای پنبه را دستور کار قرار دادند.

این مقام مسئول گفت: کمیته ایمنی و حریق متشکل از مدیریت هماهنگی و نظارت بر ساخت و سازها، کارشناسان حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین، کارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری و کارشناسان سازمان مدیریت بحران قزوین است.

وی اضافه کرد: انجام بازدیدهای مشترک کارشناسان معاونت شهرسازی و معماری به همراه کارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی از مجتمع‌ها و ساختمان‌های بلندمرتبه جهت اجرای مبحث سوم مقررات ملی ساختمان (ایمنی و حریق) به صورت دوره‌ای و مستمر از پروژه های در حال احداث و یا آماده بهره برداری با انواع کاربری های مسکونی،تجاری، اداری و آموزشی انجام و گزارش بازدید، موارد اصلاحی به مدیر و یا مالک پروژه جهت پیگیری موارد ابلاغ می‌شود.

وی اضافه کرد: کاستی‌ها و مغایرت‌های این مجموعه در زمینه‌های فنی و معماری، آتش نشانی  و ضوابط مناسب مناسب سازی در چند مرحله به مدیریت مجموعه ابلاغ می گردد و بسیاری از مغایرت‌ها با نظارت کمیته ایمنی و حریق برطرف خواهد شد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط