سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۱۷

فدائی‌فر؛

بیش از 8 هزار گزارش از ناظران ساختمانی در قزوین دریافت شد

کیومرث فدائی‌فر، سرپرست معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين از افزایش دریافت گزارشات ناظران ساختمانی در سال 99 نسبت به سال 98 در راستای کنترل ساخت و سازها و جلوگیری از تخلفات ساختمانی در سطح شهر قزوین خبر داد.

به گزارش روابط عمومي معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين؛ فدائی‌فر افزود: در سال جاری با توجه به اهمیت کیفیت ساخت و سازها موضوع تخلفات ساختمانی با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 8هزار 727 گزارش ناظر دریافت شده است، بیان کرد: تعداد دریافت گزارشات ناظران ساختمانی در یکسال گذشته نسبت به مدت مشابه سال 98،  68/31 درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول ادامه داد: در راستای دستیابی به اهداف نظارت عالیه بر ساخت و سازها و جلوگیری از تخلفات ساختمانی مطابق با ماده 35 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و همچنین بررسی عملکرد ناظران و کنترل کیفیت اجرا در ساخت و سازها، در سال گذشته 215 ناظر و مجری به هسته مرکزی کمیته کنترل و نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان معرفی شدند.

وی اضافه کرد: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال 98،  36 درصد افزایش داشته است.

فدائی‌فر خاطر نشان کرد: با توجه به تبصره 7 از ماده صد قانون شهرداری‌ها مبنی بر عدم انجام وظایف قانونی توسط ناظران مطابق با این تبصره، تاخیر در ارسال گزارش تخلف و ارسال گزارش خلاف واقع، در سال گذشته 33 پرونده به شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان استان معرفی و نسبت به سال 98، 73درصد کاهش پیدا کرده است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط