سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۰۹

فدائی‌فر:

الزامات و ضوابط عام شهر دوستدار کودک تدوین و جهت اجرا ابلاغ شد

کیومرث فدائی‌فر، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین و رییس شورای اجرایی شهر دوستدار کودک از تدوین و ابلاغ "الزامات و ضوابط عام شهر دوستدار کودک" جهت اجرا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ فدائی‌فر گفت: شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جهت تامین نیازهای کودکان در بناها و فضاهای شهری و تحقق حقوق کودکان در برخورداری از فضاهای شهری امن، ایمن و محیط های شاد، "الزامات و ضوابط عام شهر دوستدار کودک" را تصویب کرد و توسط استانداری به شهرداری ابلاغ شده است.

رییس شورای اجرایی شهر دوستدار کودک بیان کرد: اداره شهردوستدار کودک در معاونت شهرسازی و معماری مجموعه "الزامات و ضوابط عام شهر دوستدار کودک" را به صورت بخشنامه تدوین و جهت اجرا به معاونت ها، مناطق سه گانه، سازمان‌های شهرداری ابلاغ کرد.

وی ادامه داد: بر اساس این ضوابط احداث و تجهیز اتاق های مادر و کودک در همه کاربری‌ها و فضاهای عمومی از جمله پایانه‌های مسافربری، بوستان‌ها، مراکز تفریحی، گردشگری، فرهنگی، هنری و مذهبی، مجتمع های ورزشی، تجاری، انتظامی و اداری، تالارهای پذیرایی، فروشگاه های زنجیره‌ای و مراکز بهداشتی الزامی است.

این مقام مسئول  اضافه کرد: با تحقق این مصوبه به طور قطعی شهرها به‌ عنوان بستری مطلوب نه فقط برای حضور و رشد و تعالی کودکان بلکه برای کمال جامعه انسانی آماده و سکونتگاه‌ها از فضاهای ایمن و شاد برای کودکان برخوردار می شوند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط