دوشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۰۸

فدائی‌فر:

ضرورت تعامل شهرداری و نظام مهندسی در ارتقا کیفیت ساخت و سازها و ارائه خدمات به شهروندان

کیومرث فدائی‌فر، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین در دیدار با اعضای هیئت رئیسه جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بر ضرورت هماهنگی و تعامل شهرداری با این سازمان در پیشبرد اهداف مشترک و کاهش پروسه اداری تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ در این دیدار که به مناسبت شروع دوره فعالیت اعضای جدید هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان صورت گرفت، فدائی‌فر با تبریک انتخاب و شروع فعالیت دوره جدید هیئت رئیسه این سازمان، بر ضرورت هماهنگی و افزایش تعامل در رفع برخی مشکلات ادوار گذشته، کاهش بروکراسی اداری و بهبود کیفیت ساخت و سازهای شهری از طریق افزایش نظارت‌ها تاکید کرد.

وی با بیان اینکه امیدواریم شروع فعالیت هیئت رئیسه جدید سازمان نظام مهندسی منشا خیری برای استان باشد، گفت: خوشبختانه ارتباط تنگاتنگ بین شهرداری و نظام مهندسی وجود دارد و اقدامات خوبی در راستای شفاف سازی و افزایش رضایت مندی شهروندان صورت گرفته است.

این مقام مسئول تصریح کرد: باید تصمیمات به گونه‌ای اتخاذ شود که در این شرایط اقتصادی از هدر رفت سرمایه‌های کشور جلوگیری شود چراکه نزدیک به 500 شغل وابسته صنعت ساختمان است و فقط موضوع ساخت و ساز نیست.

امیرکلهر، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین نیز در این دیدار به ضرورت وجود ارتباط دو سویه این سازمان و شهرداری اشاره کرد و گفت: رویکرد نظام ارتقاء ارائه خدمات به مردم است و علاوه بر ارائه خدمات به اعضای نظام به منافع مردم تاکید بیشتری دارد.

وی افزود: آمادگی کامل وجود دارد تا با تعامل و همکاری از تخلفات ساختمانی جلوگیری شود.

کلهر همچنین بر لزوم همکاری بیش از پیش گروه‌های تخصصی سازمان با معاونت‌های مرتبط شهرداری تاکید کرد و افزود: در گرو همکاری و تعامل صحیح می توان به اهداف دو مجموعه، جامه عمل پوشاند.

در این دیدار قائم مقام و مدیران معاونت شهرسازی و معماری به همراه سرپرست معاونت حضور داشتند و به ارائه نقطه نظرات، پیشنهادات و راهکارهای مختلف برای رفع مشکلات موجود پرداختند.

همچنین اعضای هیئت رئیسه جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان به بیان نقطه نظرات جهت پیشبرد اهداف پرداختند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط