امروز: دوشنبه، 28 خرداد 1397  English (United States) Persian (Iran)

چاپ

نظري پور، معاون شهرسازي ومعماري شهرداري قزوين:

ثبت اخذ تعهدات مالکان در دفاتر اسناد رسمي در زمان صدور پروانه ساختماني تصويب شد

فرزانه نظري پور، معاون شهرسازي و معماري شهرداري قزوين گفت: ثبت اخذ تعهدات مالکان در دفاتر اسناد رسمي در زمان صدور پروانه ساختماني تصويب شد.

به گزارش روابط عمومي معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين؛ نظري‌پور افزود: ثبت اخذ تعهدات مالکان در دفاتر اسناد رسمي در زمان صدور پروانه ساختماني در راستاي اجراي مبحث مقررات ملي ساختمان تصويب شده است که بر اين اساس معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين بخشنامه 244 (تعهدات مالکان) را تهيه کرده است.

وي بيان کرد: اين بخشنامه به مديران مناطق سه گانه شهرداري قزوين ابلاغ شده است که در هنگام صدور پروانه ساختماني، شهرسازي مناطق با هماهنگي واحد حقوقي از مالکان تعهدات را اخذ کنند.

 نظري‌‎پور افزود: اجراي اين بخشنامه در راستاي کاهش روند مسير صدور پروانه ساختماني و همچنين کاهش هزينه توسط مالکان است.

اين مقام مسوول به مصوبات اين بخشنامه اشاره و اظهار كرد: در اين بخش‌نامه پروانه ساختماني بر مبناي محل مشخص شده در نقشه هوايي که فقط براي ساختمان در آن محل مي‌باشد، معتبر است.

وي اضافه کرد: بر اين اساس هرگاه مشخصات تعيين شده در نقشه با مندرجات پروانه تفاوت داشته باشد مالک و ناظر ملزم به درخواست اصلاح نقشه‌ها برابر پروانه خواهند بود و پروانه و نقشه مصوب شهرداري با تصوير آن‌ها بايد هميشه در محل گارگاه در دسترس باشد.

اين مقام مسوول ادامه داد: طبق اين بخشنامه مالک مکلف است قبل از هر گونه حفاري معابر به منظور عبور تاسيسات مجوز دريافت کند و همچنين مالک ملزم به رعايت همه حرايم است.

نظري‌پور رعايت بر و کف از سوي مالک و مجري بر مبناي گواهي صادره عمليات ساختماني، تخريب بنا تحت نظارت مهندس ناظر در صورت وجود بناي قديمي قبل از عمليات ساختماني، رعايت مبحث 19مقررات ملي ساختمان، رعايت ضوابط و مقررات مناسب‌سازي براي افراد معلول و الزامي و اجراي همه سطوح نما بر اساس ضوابط و مقررات نماي شهري از مصوبات اين بخشنامه عنوان کرد.

وي افزود: طبق اين بخشنامه مهندس ناظر مکلف است گزارش عمليات ساختماني را مرحله به مرحله به شهرداري گزارش کند و همچنين مالک مکلف به اجراي آيين نامه ايمني و حفاظت در حين کار است.

اين مقام مسوول عنوان کرد: همچنين طبق اين بخشنامه چنانچه مالک در مدت تعيين شده براي اتمام عمليات ساختماني اقدام به تکميل ساختمان کند ملزم به تمديد پروانه يا اخذ پروانه جديد است.

نظري‌پور گفت: طبق اين بخشنامه به استناد ماده 168 قانون برنامه پنجم توسعه کشور رعايت مقررات ملي ساختمان در طراحي همه نقشه‌هاي ساختماني و در زمان اجراي ساختمان براي همه مهندسان طراح، ناظر، مجري و مالکان الزامي است و همچنين صدور پايان کار براي واحدهاي احداث شده منوط به رعايت کامل اين مقررات ميباشد.

پايان پيام

 

 

 

  •  
     
صفحه اصلي  |  معاونت شهرسازي و معماري  |  مديريت ها  |  پروژه ها  |  تماس با ما  |