امروز: دوشنبه، 28 خرداد 1397  English (United States) Persian (Iran)

چاپ

نظري‌پور، معاون شهرسازي و معماري شهرداري قزوين:

اجراي ضوابط سيما و منظر شهري قزوين مورد نقد و بررسي قرار گرفت

فرزانه نظري پور، معاون شهرسازي و معماري شهرداري قزوين گفت: اقدامات لازم براي بهبود نماومنظر شهري در راستاي ارتقا هويت فرهنگي شهر قزوين انجام شد.

به گزارش روابط عمومي معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين؛ نظري‌پور افزود:در اين راستا جلسه‌اي در اداره کل راه و شهرسازي استان در ماه جاري با حضور کارشناسان شهرداري، واحد حقوقي شهرداري مرکز و کارشناسان کانون وکلا با عنوان راهکارهاي اجرايي براي بهبود سيما و منظر شهري برگزار شد.

وي بيان کرد: هدف از برگزاري اين جلسه نقد و بررسي اجراي ضوابط سيما و منظر شهري قزوين مي‌باشد که توجه به اين امر باعث ارتقا هويت فرهنگي شهر قزوين مي‌شود.

 اين مقام مسوول گفت: در راستاي بهبود سيما و منظر شهري کميته‌اي سه نفره در هر منطقه تشکيل مي‎شود و همه نماهاي شهري ساختمان‌هاي زير پنج طبقه در اين کميته مورد بررسي قرار مي گيرد.

وي اضافه کرد: کميته سيما و منظر نيز نماهاي شهري ساختمان‌هاي بلند مرتبه و ميادين شهر را بررسي مي‌کند.

معاون شهردار قزوين افزود: همه دستگاهاي مربوطه  موظفند کنترل‌هاي لازم را براي اجرايي کردن اين موضوع انجام دهند و ناظران نيز با کنترل و گزارش به موقع باعث اجراي طراحي‌هاي مناسب نماهاي شهري در شهر شوند.

وي اضافه کرد:تمامي اقدامات مطرح شده به منظور دستيابي به الگويي مناسب در سيما و نماي شهر است تا بتوان  فضاي شهري دل انگيز و پر نشاطي  ايجاد کرد و با زمينه سازي براي افزايش تعاملات اجتماعي  و حس تعلق مکان در مردم باعث بازگشت به هويت فرهنگي شهري شويم.

 پايان پيام

 

 

  •  
     
صفحه اصلي  |  معاونت شهرسازي و معماري  |  مديريت ها  |  پروژه ها  |  تماس با ما  |